Przygotuj się do konsultacji

Zdecydowałeś się na konsultacje dietetyczne w Made By Diet®? Brawo, pierwszy krok ku pozytywnym zmianom nie tylko w sposobie odżywiania, ale i w całym Twoim życiu zrobiony! A to przecież często on jest najtrudniejszy. Aby konsultacja dietetyczna mogła przynieść efekty, których oczekujesz, warto abyś się do niej odpowiednio przygotował. Odkryj już teraz kluczowe kroki, które sprawią, że Twoja wizyta przyniesie ci maksymalne korzyści! Nasze porady dietetyczne to starannie dostosowane wskazówki, skrojone specjalnie dla Ciebie, uwzględniające Twoje cele, preferencje, styl życia i ewentualne problemy zdrowotne. Dowiedz się, o czym warto pamiętać kolejno na dziesięć, siedem i trzy dni przed konsultacją dietetyczną, a także w dniu samej konsultacji. Przekształć swoje życie poprzez świadome i skrojone na miarę decyzje żywieniowe – zaczynając od przygotowań już dziś!

10
dni przed zaplanowaną konsultacją

Wykonaj podstawowe badania krwi (rekomendowane)

Każda osoba dbająca o swoje zdrowie powinna raz w roku, profilaktycznie wykonać podstawowe badania krwi. Jeżeli dawno ich nie robiłeś warto pomyśleć o tym przed konsultacją z dietetykiem! Wszystkie potrzebne badania z łatwością wykonasz w dowolnym laboratorium diagnostycznym a wyniki otrzymasz najpóźniej w następnym dniu roboczym!

Do najbardziej podstawowych i przydatnych pod kątem konsultacji dietetycznej badań zaliczają się:

  • Morfologia krwi – tanie i popularne badanie, polegające na ocenie jakościowej i ilościowej układu czerwonokrwinkowego, białokrwinkowego i płytek krwi.
  • Lipidorgam (profil lipidowy) – pozwala ocenić stan gospodarki lipidowej, zawartość poszczególnych frakcji cholesteroli i trójglicerydów.
  • Glukoza – oznaczenie stężenia glukozy we krwi służy do oceny metabolizmu węglowodanów. Jest to podstawowe badanie w rozpoznaniu cukrzycy.
  • Insulina – hormon, który bierze udział w regulacji gospodarki cukrowej poprzez obniżanie poziomu glukozy we krwi. Oznaczenie stężenia insuliny we krwi pozwala ocenić wrażliwość organizmu na działanie tego hormonu i stwierdzić/ wykluczyć występowanie tzw. insulinooporności.
  • Kreatynina – jest produktem przemiany materii zachodzącej głównie w mięśniach szkieletowych, powstałym wskutek degradacji kreatyny. Poziom stężenia kreatyniny informuje o stanie i sprawności pracy nerek.
  • Próby wątrobowe – termin ten obejmuje badania w surowicy krwi czterech enzymów wątrobowych (ALT, AST, ALP, GGTP) i bilirubiny (barwnika żółciowego, który pochodzi z razpadu krwinek czerwonych). Badanie to pozwala ocenić stan i funkcję wątroby.
  • TSH (hormon tyreotropowy) – jest wydzielany przez przysadkę mózgową. Działa na gruczoł tarczowy (tarczycę), pobudzający go do produkcji hormonów: tyroksyny oraz trójjodotyroniny. Wyniki badania TSH pozwalają ocenić prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy są częstą przyczyną wielu dolegliwości zdrowotnych i problemów z utrzymaniem właściwej masy ciała.

Pamiętaj, że badania wykonywane są czczo (zaleca się, aby ostatni posiłek poprzedniego dnia był spożyty nie później niż o godz. 18.00) oraz że krew do badania zwykle pobierana jest w godz. 7.00-10.00.

7
dni przed zaplanowaną konsultacją

Uzupełnij dzienniczek i wywiad żywieniowy

Po wykupieniu pakietu lub indywidualnej konsultacji otrzymasz od nas e-mailem dwa elektroniczne formularze w formacie PDF:

  • Dzienniczek żywieniowy – jest to dokładny zapis tego co, kiedy i ile jesz w ciągu ostatnich 3 dni. Ważne jest, abyś zaplanował wypełnienie go z odpowiednim wyprzedzeniem, przed terminem swojej konsultacji.
  • Wywiad żywieniowy – jest to kwestionariusz zawierający pytania dotyczące Twoich potrzeb, celów, stylu życia, stanu zdrowia, aktywności fizycznej, preferencji oraz dotychczasowego sposobu żywienia.

Poprosimy Cię o ich elektroniczne wypełnienie.
WAŻNE: dokumenty należy wypełnić na komputerze bądź urządzeniu mobilnym. Prosimy ich nie drukować, nie wypełniać ręcznie i nie skanować.

3
dni przed zaplanowaną konsultacją

Wyślij nam wyniki swoich badań oraz uzupełniony dzienniczek i wywiad żywieniowy na adres: hello@madebydiet.com

w dniu konsultacji

Przesłanie dokumentów z odpowiednim wyprzedzeniem zapewni, że opiekujący się Tobą dietetyk będzie miał czas na dokładne ich przeanalizowanie i przygotowanie się do konsultacji.

Niezależnie od tego, czy wybrałeś konsultację online czy też wizytę w gabinecie prosimy Cię o punktualność. Pamiętaj, też, że możesz bezpłatnie odwołać swoją konsultację do 24 godzin przed planowanym spotkaniem.

Jeśli nie wybrałeś innej formy, konsultacja online odbywa się za pośrednictwem komunikatora Microsoft Teams lub Zoom. Nie musisz instalować żadnego oprogramowania! Wystarczy, że klikniesz w link, który otrzymasz w momencie rezerwacji spotkania.

Po wcześniejszym ustaleniu możliwa jest również konsultacja telefoniczna lub przez inny, preferowany przez Ciebie komunikator np.  WhatsApp.

Konsultacje żywieniowe – skontaktuj się z nami

Zapisałeś się do nas na konsultacje dietetyczne online, które odbędą się za pośrednictwem komunikatora Microsoft Teams lub Zoom? A może wybrałeś stacjonarne konsultacje dietetyczne w Warszawie, w naszym gabinecie na ul. Hożej 51. Niezależnie od formy, w której mają być one przeprowadzone, nie bój się zadawać pytań. Jesteśmy tu po to, by na nie odpowiedzieć i przy tym rozwiać Twoje wątpliwości. Zatem jeśli po zapoznaniu się z informacjami na temat ceny konsultacji dietetycznych, możliwych opcji do wyboru, nie wszystko jest dla Ciebie zrozumiałe, wyślij e-maila na hello@madebydiet.com, zadzwoń pod nr telefonu +48 22 112 10 25 lub skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy dostępny w zakładce Kontakt: https://madebydiet.com/kontakt/